|
12. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ) |
Публiчне акцiонерне товариство "Торговельно-пiдприємницький центр" перейменоване з вiдкритого акцiонерного товариства "Торговельно-пiдприємницький центр" згiдно з рiшенням Загальних зборiв акцiонерiв товариства (протокол № 19-2011 вiд 19.04.2011 р.), створене шляхом перейменування ВАТ "Київський завод "Електрик", яке було засновано Мiнiстерством енергетики та електрифiкацiї України згiдно iз Наказом вiд 10.05.1994 р. № 118 шляхом перетворення державного пiдпиємства "Київський дослiдно-експериментальний завод засобiв автоматичного управлiння" в перiод корпоратизацiї та приватизацiї пiдприємства у 1994 р. |
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Товариство має наступнi пiдроздiли: адмiнiстративно-фiнансова група, група перспективного розвитку, експлуатацiйна група, господарська група, наглядова рада.Товариство у своєму складi не має фiлiй, представництв та iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв. Значних змiн в органiзацiйнiй структурi порiвняно з минулим звiтним роком не вiдбулося.
На думку аудитора, з точки зору бухгалтерського облiку, ТОВ "Пром Агро Проект" є дочiрнiм пiдприємством ПАТ "ТПЦ", оскiльки останнє володiє в статутному капiталi ТОВ "Пром Агро Проект" значною часткою. Також ПАТ "ТПЦ" є дочiрнiм пiдприємством по вiдношенню до компанiї "Рiбеник АГ", оскiльки останнє володiє контрольним пакетом акцiй ПАТ "ТПЦ". |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Протягом звiтного перiоду з боку третiх осiб не надходило пропозицiй щодо реорганiзацiї Товариства. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Органiзацiя бухгалтерського облiку та облiкова полiтика товариства визначена наказом голови правлiння ПАТ "Торговельно-пiдприємницький центр" "Про облiкову полiтику" за №52 вiд 29.12.2011 року .Облiкова полiтика пiдприємства, обумовлена в наказi № 52 вiд 29.12.2011 року вiдповiдає вимогам нормативних документiв, в т.ч. МСФЗ.
Основнi принципи облiкової полiтики
Датою переходу на МСФЗ прийнято 01.01.2010 року. Пiдготовка першої фiнансової звiтностi за МСФЗ здiйснювалася з врахуванням положень МСФЗ 1 «Перше застосування Мiжднародних стандартiв фiнансової звiтностi».
1 Принцип нарахування
Застосовується принцип нарахування для доходiв та витрат.
Виходячи з цього принципу, доходи в Звiтi про сукупний прибуток вiдображаються в перiодi їх виникнення, а витрати - на пiдставi вiдповiдностi доходам, що забезпечує визначення фiнансового результату звiтного перiоду шляхом спiвставлення доходiв звiтного периоду з витратами, якi були здiйсненi для отримання цих доходiв.
2 Доходи вiд оренди
Договора оренди, за умовами яких до арендатора переходять всi суттєвi риски та вигоди, витiкаючi з права власностi, класифiкуються як фiнансова оренда. Всi iншi договори оренди класифiкуються як операцiйна оренда.
Дохiд вiд операцiйної оренди визнається рiвномiрно на протязi термiну оренди.
3 Надання послуг
Виручка за договорами надання послуг (виконання робiт) визнається виходячи з мiри завершеностi. Мiра завершеностi надання послуг (виконання робiт) визначається шляхом вивчення виконаної роботи з вiдображенням в облiку доходiв в тому звiтному перiодi, в якому наданi послуги.
4 Грошовi кошти та їх еквiваленти
Грошовi кошти включають готiвковi кошти в касi i кошти на банкiвських рахунках, банкiвськi депозити до запитання, iншi високолiквiднi фiнансовi вклади з термiном погашення до трьох мiсяцiв, якi вiльно конвертуються у вiдповiднi суми грошових коштiв, та ризик змiни вартостi яких, є незначним.
Вiдсотки по депозиту визнаються в складi операцiйної дiяльностi.
Звiт про рух грошових коштiв складається прямим методом.
5 Валюта
Iндивiдуальна фiнансова звiтнiсть пiдприємства представлена у валютi основного економичного середовища, в которому вона здiйснює свою дiяльнiсть (її функцiональнiй валютi). Функцiональною валютою для пiдприємства є гривна.
При пiдготовцi фiнансової звiтностi операцiї в валютi, вiдмiннiй вiд функциональної валюти («iноземна валюта»), вiдображаються за курсом валюти на дату операцiї. Грошовi статтi, вираженi в iноземнiй валютi, перераховуються за вiдповiдним валютним курсом на дату складання звiтностi. Негрошовi статтi, вiдображенi за iсторичною вартiстю, вiдображеною в iноземнiй валютi, не перераховуються.
Фiнансовий результат вiд курсовых рiзниць вiдображається в прибутку (збитках) в перiодi виникнення.
6 Фiнансовi активи
Фiнансовi iнвестицiї
Для облiку фiнансових iнвестицiй в асоцiйованi та дочiрнi пiдприємства застосовується метод участi в капиталi. Згiдно методу участi в капиталi iнвестицiя спочатку визнається за собiвартiстю, а на дату звiтностi коригується згiдно iз змiною долi iнвестора в чистих активах об'єкту iнвестування. Прибуток та збиток iнвестора включають долю iнвестора в прибутку або збитку об'екту iнвестування.
Дебiторська заборгованiсть
Для облiку дебiторської заборгованостi застосовуються МСБУ 32 "Фiнансовi iнструменти: представлення", МСБУ 39 "Фiнансовi iнструменти: визначення i оцiнка", МСФО 7 "Фiнансовi iнструменти: розкриття iнформацiї".
Розмiр резерву сумнiвних боргiв визначається по методу застосування абсолютної суми сумнiвної заборгованостi на пiдставi аналiзу платоспроможностi окремих дебiторiв.
Класифiкацiя дебiторської заборгованостi проводиться по термiнам її непогашення. Як сумнiвна розцiнюється та заборгованiсть, яка не погашена бiльше 12 мiсяцiв.
7 Основнi засоби
Для облiку основних засобiв використовується МСБУ 16 "Основнi засоби".
Основнi засоби оцiнюються за iсторичної вартiстю. Таким чином, пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд зменшення корисностi.
Амортизацiя основних засобiв нараховується прямолiнейним методом, виходячи з термiну корисного використання, починаючи з мiсяца, наступного за мiсяцем, в якому об'єкт стал пригодним до використання. Лiквiдацiйна вартiсть вважається рiвною нулю. Нарахування амортизацiї припиняється, починаючи з мiсяца, наступного за мiсяцем вибуття об'єкту основних засобiв.
Термiни корисного використання встановлюються в залежностi вiд класифiкацiї основного засоба за наступними групами:
будiвлi та споруди вiд 5 до 50 рокiв;
комп'ютери, принтери, телефони – 4 роки;
кондицiонери – 5 рокiв;
обладнання та iнструменти – 5 рокiв;
холодильники, пилесоси – 5 рокiв;
автомобiлi – 7 рокiв;
офiснi меблi – 8 рокiв;
сигналiзацiї, контрольнi системи та пристрої – 10 рокiв.
Необоротнi матерiальнi активи, вартiстю до 2 500 грн. включно, вважаються малоцiнними, i вартiсть таких активiв вiдноситься на витрати в момент їх визнання.
Первiсна вартiсть основних засобiв збiльшується на суму витрат, пов'язаних з полiпшенням об'єкту (модернiзацiя, добудова, реконструкцiя и т.i.), яке призводить до збiльшення майбутнiх економiчних вигiд. Витрати, якi здiйснюються для пiдтримання об'єкту в станi придатному для використання, включаються в склад витрат.
Очiкуванi термiни корисного використання, балансова вартiсть i метод нарахування амортизацiї основних засобiв аналiзується в кiнцi кожного року, при цьому всi змiни в оцiнках вiдображаються у звiтностi без перегляду порiвняльних показникiв.
Дохiд або збиток вiд продажу чи iншого вибуття об'єктiв основних засобiв визначається як рiзниця мiж цiною продажу та балансовою вартiстю цих об'єктов.
8 Iнвестицiйна нерухомiсть
Iнвестицiйна нерухомiсть представляє собою об'єкти, якi використовуються для отримання орендної плати та/або прирощення капиталу (в тому числi об'єкти, що будуються).
Для облiку iнвестицiйної нерухомостi використовується МСФЗ 40 "Iнвестицiйна нерухомiсть".
На момент переходу iнвестицiйна нерухомiсть вiдображена у фiнансовiй звiтностi за справедливою вартiстю (проведена оцiнка з залученням незалежного оцiнщика), а для подальшого облiку iнвестицiйної нерухомостi використовується модель собiвартостi. Тобто об'єкт облiковується за його собiвартiстю, зменшеною на суму амортизацiї з врахуванням збиткiв вiд зменшення корисностi та вигод вiд її вiдновлення.
Бiльшу частину площ будiвель та споруд передано в операцiйну оренду. Нерухомiсть, яка занята ПАТ «Торговельно-пiдприємницький центр», розглядається як iнвестицiйна нерухомiсть, навiть якщо ця частина не утримується з iнвестицiйною метою. Тому, весь об'єкт нерухомостi вiдноситься до iнвестицiйної нерухомостi.
Сума дооцiнки будiвель та споруд, яка виникла пiсля оцiнки iнвестицiйної нерухомостi за справедливою вартiстю на момент переходу на МСФЗ, щомiсячно вiдноситься на нерозподiлений прибуток рiвними частками виходячи iз термiну корисного використання об'єктiв.
9 Нематерiальнi активи
Для облiку нематерiальних активiв застосовується МСБУ 38 "Нематерiальнi активи".
Нематерiальнi активи оцiнюються за iсторичною вартiстю. Таким чином, пiсле визнання активом, нематерiальний актив облiковується за його собiвартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд зменшення корисностi.
Амортизацiя нематерiальних активiв нараховується прямолiнiйним методом, виходячи iз термiну корисного використання, починаючи з мiсяца, наступного за мiсяцем, в якому актив став придатним до використання. Лiквiдацiйна вартiсть вважається рiвною нулю. Нарахування амортизацiї припиняється, починаючи з мiсяца, наступного за мiсяцем вибуття нематерiального активу.
Термiн корисного використання нематерiальних активiв - 5 рокiв.
Очiкуванi термiни корисного використання та метод нарахування амортизацiї аналiзуються в кiнцi кожного звiтного перiоду, при цьому всi змiни в оцiнках вiдображаються у звiтностi без перегляду порiвняльних показникiв.
10 Необоротнi активи, призначенi для продажу
Необоротнi активи та групи активiв класифiкуються як призначенi для продажу, якщо їх балансова вартiсть буде вiдшкодована в основному не в процесi використання у виробничiй дiяльностi, а при наступному продажу. Дана умова вважається виконаною, якщо актив (чи група активiв) може бути проданим у своєму поточному станi, та iснує висока вiрогiднiсть продажу.
Керiвництво повинно закiнчити продаж активу на протязi одного року з моменту його класифiкацiї як призначеного для продажу.
Необоротнi активи (та групи активiв), класифiкованi як призначенi для продажу, оцiнюються за найменшою з двох величин: залишкової вартостi на момент рекласифiкацiї та справедливої вартостi за вирахуванням затрат на продаж.
11 Запаси
Запаси оцiнюються за найменшою з двох величин: собiвартостi та можливої чистої реалiзацiйної вартостi. Метод оцiнки вибуття запасiв – за собiвартiстю перших за часом надходження (FIFO).
12 Винагорода робiтникiв
Заробiтна плата робiтникiв, яка вiдноситься до трудової дiяльностi звiтного перiоду, визнається витратами звiтного перiоду.
Пiдприємство зобов'язано здiйснювати встановленi вiдрахування з єдиного соцiального внеску до Пенсiйного фонду України. Цi витрати вiдносяться до витрат поточного перiоду. Всi кошти, що перераховуються до Пенсiйного фонду України, сплачуються в формi страхових внескiв, якi розраховуються шляхом застосування до суми нарахованої зарабiтної плати кожного робiтника вiдсоткової ставки яка визначається на пiдставi дiючого законодавства.
13 Формування резерву на оплату вiдпусток
Створюється резерв на оплату вiдпусток робiтникiв та виконання гарантiйних зобов'язань.
14 Формування резервiв майбутнiх витрат
Резерви майбутнiх витрат вiдображаються в облiку, коли є зобов'язання, якi виникли у результатi минулих подiй, та iснує висока вiрогiднiсть того, що їх буде необхiдно погасити, а розмiр таких зобов'язань може бути оцiнено.
Розмiр резерву майбутнiх витрат, що вiдображається в облiку, представляє собою найкращу оцiнку суми, необхiдної для погашення зобов'язань, визначену на звiтну дату з урахуванням рискiв та невизначеностей, характерних для цих зобов'язань. Якщо величина резерву майбутнiх витрат розраховується на пiдставi передбачуваних грошових потокiв з погашення зобов'язань, то резерв майбутнiх витрат визначається як дисконтована вартiсть таких грошових потокiв.
Зобов'язання по збитковим договорам враховуються в складi резерву майбутнiх витрат i оцiнюються по тим же принципам. Договiр вважається збитковим, якщо пiдприємство прийняло на себе договiрнi зобов'язання, виконання яких пов'язано з неминучими збитками, тобто сума витрат по виконанню зобов'язань перебiльшує економiчнi вигоди, якi iмовiрно будуть отриманi згiдно iз договором.
15 Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток представляють собою суму поточного та вiдстроченого податку.
Поточний податок
Сума поточного податку визначається виходячi з розмiру оподатковуваного прибутку за рiк.
Оподатковуваний прибуток вiдрiзняється вiд прибутку, вiдображеного у фiнансовому звiтi через статтi доходiв чи витрат, що пiдлягають оподаткуванню або вирахуванню для цiлей оподаткування в iншi роки, а також виключає взагалi тi що не пiдлягають оподаткуванню або вирахуванню для цiлей оподаткування статтi. Зобов'язання за поточним податком на прибуток розраховуються з використанням ставок оподаткування, затверджених законодавством на звiтну дату.
Вiдстрочений податок
Вiдстрочений податок признається у вiдношеннi тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активiв та зобов'язань, вiдображених у фiнансовiй звiтностi, та вiдповiдними даними податкового облiку, якi використовуються при розрахунку оподатковуваного прибутку. Вiдстроченi податковi зобов'язання, як правило, вiдображаються з урахуванням всiх оподатковуваних тимчасових рiзниць. Вiдстроченi податковi активи вiдображаються з урахуванням всiх вiд'ємних тимчасових рiзниць при умовi високої вiрогiдностi наявностi в майбутньому оподатковуваного балансового прибутку, для використання цих тимчасових рiзниць.
Податковi активи та зобов'язання не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi, якщо тимчасовi рiзницi пов'язанi з гудвiлом або виникають внаслiдок первiсного визнання iнших активiв та зобов'язань в рамках угод (окрiм угод по об'єднанню бiзнесу), якi не впливають на оподатковуваний та бухгалтерський прибуток.
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання з податку на прибуток розраховуються з використанням ставок оподаткування (а також положень податкового законодавства), якi були затвердженi законодавством на звiтну дату та, як передбачається, будуть дiяти в перiод реалiзацiї податкового активу чи погашення зобов'язання.
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання вiдображаються у звiтностi звернуто, якщо вiдносяться до податку на прибуток, що стягується одним податковим органом.
Нарахування вiдстроченого податкового активу або зобов'язання проводиться на дату складання рiчної фiнансової звiтностi.
Поточний та вiдстрочений податок за звiтний перiод
Поточнi та вiдстроченi податки визнаються в прибутках та збитках, крiм випадкiв, коли вони вiдносяться до статей, що прямо вiдносяться до складу iншого сукупного доходу або власного капiталу (у цьому випадку вiдповiдний податок також визнається напряму в капiталi), або коли вони визнаються в результатi первiсного вiдображення угод по об'єднанню бiзнесу. Податковий ефект угод по об'єднанню бiзнесу вiдображається при облiку цих угод.
|
Текст аудиторського висновку |
Аудиторський висновок
незалежного аудитора ТОВ «Аудиторська компанiя «Аудит Бюро»
щодо фiнансової звiтностi
Публiчного акцiонерного пiдприємства «Торговельно-пiдприємницький центр»
за 2012 рiк
АУ АУДИТОРСЬКА КОМПАНIЯ "Аудит Бюро"
Україна, 01011, м.Київ вул.Гусовського 4а, оф.2
Тел. (044) 280-97-72
Факс (044) 280-97-72
auditburo@ukr.net
Свiдоцтво про внесення в Реєстр суб’єктiв аудиторської дiяльностi
№ 3027 видане Аудиторською Палатою України 26.09.2002 р.
Рiшенням № 113
Нацiональнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку
Керiвництву ПАТ «Торговельно-пiдприємницький центр».
Адреса: 03022, м. Київ, вул. Василькiвська, 34
усiм iншим зацiкавленим особам та користувачам звiтiв
Цей аудиторський звiт, який складається з:
1) Основних вiдомостей про компанiю;
2) Основних вiдомостей про аудиторську фiрму;
3) Аудиторського звiту;
4) Висновку щодо вимог рiшення ДКЦПФР вiд 19.12.2006 р. №1528 та 29.09.2012 року №1360;
5) Фiнансових звiтiв за 12 мiсяцiв 2012, якi додаються,
пiдготовлено у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту, надання впевненостi та етики, зокрема Мiжнародних стандартiв аудиту 700, 705, 706, 720 у зв’язку з наданням – Публiчним акцiонерним товариством «Торговельно-пiдприємницький центр» (далi – Компанiя, Товариство, ПАТ «Торговельно-пiдприємницький центр» ) регулярної звiтної iнформацiї емiтента до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Основнi вiдомостi про компанiю
Найменування – Публiчне акцiонерне товариство «Торговельно-пiдприємницький центр». Скорочена назва – ПАТ «ТПЦ».
Iдентифiкацiйний код – 05414775.
Публiчне акцiонерне товариство «Торговельно-пiдприємницький центр» перейменоване з Вiдкритого акцiонерного товариства «Торговельно-пiдприємницький центр», яке було правонаступником Вiдкритого акцiонерного товариства «Київський завод «Електрик», що засноване вiдповiдно до наказу Мiнiстерства енергетики та електрифiкацiї України вiд 10.05.1994 р. № 118 шляхом перетворення в процесi корпоратизацiї державного пiдприємства Київського дослiдно-експериментального заводу засобiв автоматичного управлiння державного виробничого об’єднання «Енергоавтоматика» у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Указу Президента України «Про корпоратизацiю пiдприємств» вiд 15.06.1993 р. № 210 та Наказу Регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по мiсту Києву вiд 14.11.1994 р. № 990-17 «Про прийняття рiшення щодо приватизацiї ВАТ «Київський завод «Електрик».
Засновником Товариства є Мiнiстерство енергетики та електрифiкацiї України.
Органiзацiйно-правова форма Товариства – акцiонерне товариство, тип акцiонерного товариства – публiчне акцiонерне товариство.
Акцiонерами Товариства є фiзичнi та юридичнi особи, в тому числi резиденти та нерезиденти.
Товариство зареєстроване Московською районною державною адмiнiстрацiєю мiста Києва 24.02.1995 р. за № 03884, Свiдоцтво про державну реєстрацiю вiд 26.02.1998 р., що замiнено на Свiдоцтво про державну реєстрацiю Серiї А01 № 373204, видане Голосiївською районною у мiстi Києвi державною адмiнiстрацiєю 21.04.2011 i зареєстроване за № 1 068 105 0015 002598.
ПАТ «Торговельно-пiдприємницький центр» взято на податковий облiк в Державнiй податковiй iнспекцiї у Голосiївському районi м. Києва 31.03.1992 р. за № 916/S. Пiдприємство зареєстровано платником податку на додану вартiсть (ПДВ). Свiдоцтво платника № 100337471. Iндивiдуальний податковий номер 054147726500.
Основнi види дiяльностi наведенi в таблицi 1.
Таблиця 1
Код Назва виду дiяльностi
68.20 Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна
74.20 Дiяльнiсть у сферi фотографiї
95.23 Ремонт взуття та шкiряних виробiв
95.29 Ремонт iнших побутових виробiв i предметiв особистого вжитку
96.01 Прання та хiмiчне чищення текстильних i хутряних виробiв
96.02 Надання послуг перукарнями та салонами краси
Вiдповiдно до наданих первинних документiв, ПАТ «ТПЦ» не має у своєму складi вiдокремлених структурних пiдроздiлiв та фiлiй. В той же час, Товариство володiє 93,51 % Статутного капiталу ТОВ «ПРОМ АГРО ПРОЕКТ».
У 2012 роцi пiдприємство здiйснювало дiяльнiсть з надання в оренду власного нерухомого майна. За перiод з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. згiдно з документами наданими до перевiрки, на пiдприємствi не встановлено дiяльностi, яка не передбачена Статутом.
Мiсцезнаходження ПАТ «ТПЦ» вiдповiдно до установчих документiв та фактичне мiсцезнаходження: – 03022, м. Київ, вул. Василькiвська, 34.
Телефон – (044) 2575000.
Вiдомостi про аудиторську компанiю та умови договору
Повне найменування юридичної особи вiдповiдно до установчих документiв: Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю «Аудиторська компанiя «Аудит Бюро».
Код ЄДРПОУ 32159015.
Компанiя дiє на пiдставi:
- Свiдоцтва про внесення до Реєстру суб’єктiв аудиторської дiяльностi № 3027 виданого Рiшенням Аудиторської Палати України № 113 вiд 26.09.2002 р. термiн дiї якого подовжено до 05.07.2017 р. Рiшенням № 252/3 вiд 05.07.2012 р.;
- Свiдоцтва про внесення до реєстру аудиторiв, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки фiнансових установ № 000673 вiд 17.08.2004 р. вiдповiдно до розпорядження Держфiнпослуг вiд 17.08.2004 № 2059 термiн дiї якого подовжено розпорядженням Нацкомфiнпослуг № 328 вiд 21.06.2012 р. до 30 травня 2017 р.;
- Свiдоцтва про внесення до реєстру аудиторiв, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки фiнансових установ, що надають послуги на ринку цiнних паперiв Серiя АВ № 000133 вiд 11.09.2012 р. термiн дiї якого з 11.09.2012 р. до 05.07.2017 р.
- Свiдоцтва Аудиторської палати України про вiдповiднiсть системи контролю якостi стандартам аудиту, нормам професiйної етики аудиторiв, законодавчим та нормативним вимогам, якi регулюють аудиторську дiяльнiсть (Рiшення АПУ вiд 26.04.2012 №249/5).
Мiсцезнаходження: м. Київ, вул. Гусовського 4а, оф.2, телефон 044-280-97-72.
Реквiзити та строк дiї договору – м. Київ, Договiр № 237/А вiд 17 жовтня 2012 року. Перевiрка проводилась вiдповiдно до програми складеної аудиторами на пiдставi вимог замовника з 01.12.2012 року по 08.02.2013 року. Аудиторський звiт вiд 25.02.2013 р.
Перевiрку проводив аудитор, спецiалiст з бухгалтерського облiку та аудиту, кандидат технiчних наук, керiвник фiрми ТОВ «АК «Аудит Бюро» Недужко Л.В., (Сертифiкат аудитора України, Серiя А № 005220 виданий 30.05.2002 року Рiшенням Аудиторської палати України №110, дiйсний до 30.05.2017 р.), аудитори Муханова М.Ф. та Антоненко О.М.
Мiсце проведення аудиту – 03022, м. Київ, вул. Василькiвська, 34.
Висновки щодо фiнансових звiтiв
Вступ
Ми провели аудиторську перевiрку фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства «Торговельно-пiдприємницький центр», що складена згiдно положень Мiжнародних стандартiв бухгалтерської звiтностi, та включає Звiт про фiнансовий стан («Баланс») на 31 грудня 2012 року, Звiт про сукупний прибуток за 12 мiсяцiв 2012 року, Звiт про рух грошових коштiв за 2012 рiк, Звiт про власний капiтал за 2012 рiк та Примiтки до них, з метою висловлення думки про те, чи вiдображає зазначена фiнансова звiтнiсть достовiрно в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ПАТ «Торговельно-пiдприємницький центр» на 31.12.2012 р.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне подання цих фiнансових звiтiв у вiдповiдностi до концептуальної основи для складання фiнансових звiтiв - Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилок; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є надання висновку щодо цих фiнансових звiтiв на основi результатiв аудиторської перевiрки. Ми провели аудиторську перевiрку у вiдповiдностi до вимог:
- Мiжнародних стандартiв аудиту, надання впевненостi та етики Мiжнародної федерацiї бухгалтерiв, якi прийнятi Аудиторською палатою України (протокол засiдання №122/2 вiд 18.04.2003р.) в якостi Нацiональних стандартiв аудиту та пiдлягають обов’язковому застосуванню суб’єктами аудиторської дiяльностi до фiнансової звiтностi з 2003 р.;
- Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть" № 3125-XII вiд 22.04.1993 р. зi змiнами та доповненнями, в редакцiї Закону №140-V вiд 14.09.2006 р.;
- Цивiльного Кодексу України (стаття 162);
- Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" № 3480-IV вiд 23.02.2006 р. (стаття 40);
- Закону України "Про державне регулювання ринку цiнних паперiв в Українi" (стаття 7, пункт13, стаття 8);
- Закону України "Про акцiонернi товариства";
- "Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку", затвердженого рiшенням ДКЦПФР №1528 вiд 19.12.2006р., зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 23.01.2008р. № 53/13320;
- Рiшення Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 N 1360 «Про затвердження Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)».
Мiжнароднi стандарти аудиту зобов’язують нас планувати та проводити перевiрку таким чином, щоб забезпечити достатню впевненiсть у вiдношеннi того, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачав перевiрку шляхом тестування доказiв, якi пiдтверджують суми та розкриття iнформацiї у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур, що проводяться пiд час аудиту, залежить вiд професiйного судження аудитора, в тому числi щодо оцiнки ризикiв наявностi суттєвих викривлень у фiнансовiй звiтностi, зумовлених шахрайством або помилками. Здiйснюючи цi оцiнки ризику, аудитор виходить з його розумiння системи внутрiшнього контролю, необхiдної для пiдготовки та справедливого подання iнформацiї у фiнансовiй звiтностi, що перевiряється, та на пiдставi цього розробляє аудиторськi процедури, необхiднi для проведення аудиту та складання аудиторського висновку щодо цiєї фiнансової звiтностi, але не для висловлення думки щодо ефективностi системи внутрiшнього контролю Товариства.
Аудиторська перевiрка включає також оцiнку застосованих принципiв бухгалтерського облiку й суттєвих облiкових оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також оцiнку загального подання фiнансової звiтностi та вiдповiдностi використаної облiкової полiтики.
Аудитор не несе вiдповiдальностi за достовiрнiсть фiнансової звiтностi пiсля дати пiдписання аудиторського висновку. Пiсля цього пiдписання i до офiцiйного оприлюднення фiнансової звiтностi пiдприємства, вiдповiдальнiсть за iнформування про подальшi подiї, якi впливають на достовiрнiсть звiтностi, повнiстю лежить на керiвництвi товариства.
Аудит передбачав вибiркову перевiрку документацiї, яка пiдтверджує суми i показники фiнансової звiтностi станом на 31.12.2012 р. Шляхом тестування аудиторами перевiрена iнформацiя, що пiдтверджує цифровий матерiал, покладений в основу складання звiтностi.
Для здiйснення аудиту використовувались засновницькi документи, лiцензiї i дозволи на вiдповiдну дiяльнiсть, бухгалтерськi регiстри синтетичного i аналiтичного облiку, первиннi документи, баланс станом на 31.12.2012 р., звiт про фiнансовi результати. Пiд час перевiрки були розглянутi бухгалтерськi принципи оцiнки статей балансу.
Iнформацiя, що мiститься у цих звiтах, базується на даних бухгалтерського облiку, звiтностi та документах Публiчного акцiонерного пiдприємства «Торговельно-пiдприємницький центр», що були наданi аудиторам керiвником та працiвниками Товариства, яка вважається надiйною i достовiрною.
Ми вважаємо, що отримали достатнi i вiдповiднi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
Висновок:
На нашу думку, фiнансовi звiти достовiрно в усiх суттєвих аспектах представляють фiнансовий стан Публiчного акцiонерного пiдприємства «Торговельно-пiдприємницький центр» на 31 грудня 2012 року, його фiнансовi результати за 2012 рiк, у вiдповiдностi до вимог Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку та звiтностi.
25.02.2013 року
Фiнансовi звiти загального призначення ПАТ «Торговельно-пiдприємницький центр» пiдтверджує аудиторська компанiя ТОВ «АК «Аудит Бюро»
Свiдоцтво №3027 видане аудиторською палатою України 26.09.2002 р. чинне до 05.07.2017 р.
Адреса: 01011, м.Київ, вул.Гусовського 4А, оф.2.
Директор, к.т.н.
Сертифiкат аудитора серiї А
№ 005220 виданий 30.05.02 р., чинний до 30.05.17 р. Л.В.Недужко
Звiт щодо вимог рiшення ДКЦПФР вiд 19.12.2006 р. №1528 та вiд 29.09.2011 р. №1360
Цей роздiл Аудиторського звiту складено нами у вiдповiдностi до Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку з урахуванням Методичних рекомендацiй, затверджених рiшенням ДКЦПФР вiд 14.07.09 р. №885.
1. Активи 203 771 тис.грн
1.1. Iнвестицiйна нерухомiсть 188 227 тис.грн
На балансi пiдприємства знаходиться майновий комплекс, що складається з наступних об’єктiв нерухомого майна
Таблиця 2
Об’єкти нерухомого майна
№ Назва об’єкту нерухомого майна Загальна площа, кв.м
Дата постановки на облiк Загальна площа, кв.м (Технiчний паспорт)
1. Корпус № 1 (Лiтера В) 5133,7 1955 р. 5030,6
2. Корпус № 2 (Лiтера Б) 2893,3 12.1964 р. 2982,8
3. Корпус № 3 (Лiтера Г) 6224,1 06.1970 р. 6084,7
4. Адмiнкорпус (Лiтера А) 2007,9 12.1962 р. 1918,5
5. Будiвля котельної (Лiтера И) 532,9 11.1971 р. 531,6
6. Автогараж (Лiтера З) 864,2 12.1968 р. 861,9
7. Склад ПММ (Лiтера Н) 532,2 01.1955 р. 586,8
8. Трансформаторна пiдстанцiя (Лiтера П) 61,4 10.1984 р. 61,4
9. Склад розбiрний металевий (Лiтера Л) 280,5 12.1978 р. 280,5
10. Склад секцiйний (Лiтера К) 725,0 12.1982 р. 740,3
11. Станцiя хiмводоочистки (Лiтера М) 1270,3 01.1991 р. 1250,5
12. Будiвельний двiр (Лiтера Д) 155,3 Iнв. № 861 159,5
13. Кузня (Лiтера Р) 41,9 1955 р. 41,9
14. Прохiдна (Лiтера Ж) 7,7 Iнв. № 849 7,7
15. Конденсаторна ТП (Лiтера С) 18,40 Iнв. № 0848,1
та споруд до них.
Бiльша частина площi будiвель та споруд передана в операцiйну оренду. Вiдповiдно до МСФО 40 "Iнвестицiйна нерухомiсть", такi будiвлi та споруди облiковуються як iнвестицiйна нерухомiсть - власнi або орендованi на умовах фiнансової оренди земельнi дiлянки, будiвлi, споруди, якi розташовуються на землi, утримуванi з метою отримання орендних платежiв та збiльшення власного капiталу, а не для виробництва та постачання товарiв, надання послуг, адмiнiстративної мети або продажу в процесi звичайної дiяльностi.
Нерухомiсть, що зайнята ПАТ «ТПЦ» складає частку, менше двох вiдсоткiв. Тому, вся нерухомiсть (за винятком їдальнi, що буде описано нижче) облiковується на пiдприємствi як iнвестицiйна нерухомiсть, навiть та, що не використовується в iнвестицiйних цiлях.
В 2012 роцi суб'єктом оцiночної дiяльностi ПП «Авертi» було проведено визначення справедливої вартостi майнового комплексу ПАТ «ТПЦ» станом на 01.01.2010 р. За результатами переоцiнки вартiсть майнового комплексу визначена за справедливою вартiстю. Подальший облiк iнвестицiйної нерухомостi проводився по моделi собiвартостi. Тобто об’єкт облiковується за вартiстю, визначенiй на 01.01.2010 р., зменшеною на суму нарахованої амортизацiї з врахуванням збиткiв вiд зменшення корисностi та вигод вiд її вiдновлення.
Сума дооцiнки будiвель та споруд, що виникла пiсля переоцiнки нерухомостi та була вiднесена на збiльшення додаткового капiталу пiдприємства, щомiсячно вiдноситься на нерозподiлений прибуток рiвними частками, виходячи з термiну використання об’єктiв.
Станом на 31.12.2012 р., переоцiнена вартiсть iнвестицiйної нерухомостi складала 202 161 тис.грн, нарахований знос 13 934 тис.грн, балансова вартiсть нерухомостi 188 227 тис.грн.
1.2. Основнi засоби, нематерiальнi активи та їх знос 5 146 тис.грн
Первiсна вартiсть власних та контрольованих Товариством основних засобiв станом на дату балансу становить 5 949 тис.грн, їх знос – 809 тис.грн. Залишкова вартiсть основних засобiв становить 5 140 тис.грн.
На балансi пiдприємства облiковується будiвля їдальнi загальною балансовою вартiстю 4 845 тис.грн. Згiдно договору оренди № 6358 вiд 29.12.2012 р ПАТ ТПЦ прийняло в строкове платне користування державне нерухоме майно - нежитлову будiвлю, що перебуває на балансi ПАТ «ТПЦ», (Балансоутримувач) що не увiйшло до його статутного фонду та є державною власнiстю. Їдальня утримується на балансi як державне майно, яке не увiйшло до статутних капiталiв господарських товариств у процесi приватизацiї, але залишилося у них на балансi. Пiдприємство контролює цей актив та планує в майбутньому отримувати вiд нього економiчнi вигоди.
Крiм того, основнi засоби пiдприємства включають: машини та обладнання, офiсну технiку та меблi, транспортнi засоби, iнструменти, прилади, iнвентар та iншi основнi засоби.
Визнання основних засобiв, визначення їх первiсної вартостi здiйснюються вiдповiдно до МСБО № 16 “Основнi засоби” - за iсторичною вартiстю. Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю за мiнусом накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд зменшення корисностi.
Товариство також контролює активи, якi вiдносяться до складу статтi «Нематерiальнi активи». Їх первiсна вартiсть станом на дату балансу - 24 тис.грн, знос – 18 тис.грн. Залишкова вартiсть дорiвнює 6 тис.грн. Статтю формує вартiсть програмного забезпечення Товариства.
Визнання та облiк нематерiальних активiв вiдповiдають МСБО 38 «Нематерiальнi активи».
1.3. Фiнансовi iнвестицiї 2 807 тис.грн
Компанiя станом на 31.12.2012 р. володiла довгостроковими фiнансовими iнвестицiями - вкладами в статутний капiтал ТОВ «ПРОМ АГРО ПРОЕКТ». Частка ПАТ «ТПЦ» в товариствi «ПРОМ АГРО ПРОЕКТ» складає 93,51 вiдсотка i облiковується за методом участi в капiталi. На дату балансу вартiсть iнвестицiї вiдображається за вартiстю, що визначається з урахуванням змiни загальної величини власного капiталу об'єкта iнвестування.
Балансова вартiсть збiльшується на суму платежiв безпосередньо пов'язаних з придбанням фiнансової iнвестицiї та зменшується на суму, що є часткою iнвестора в чистому збитку об'єкта iнвестування за звiтний перiод, iз включенням цiєї суми до складу втрат вiд участi в капiталi. Визнання фiнансових iнвестицiй, визначення їх первiсної вартостi здiйснювалися вiдповiдно до МСБО 32 “Фiнансовi iнструменти: подання” та МСБО 39 “Фiнансовi iнвестицiї iнструменти: визнання та оцiнка” i на дату складання балансу становили 2 807 тис.грн.
1.4. Вiдстроченi податковi активи 214 тис.грн
Вiдстроченi податковi активи враховують суми податкiв на прибуток, що пiдлягають вiдшкодуванню в наступних звiтних перiодах внаслiдок виникнення тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активiв або зобов'язань та оцiнкою цих активiв або зобов'язань, яка використовується з метою оподаткування. В активах вiдображена сума перевищення податку на прибуток, що пiдлягає сплатi в поточному звiтному перiодi, що виникла внаслiдок нарахування забезпечень виплат персоналу та нарахування резерву iнших витрат, що стосуються дiяльностi пiдприємства в 2012 роцi.
1.5. Статтi запасiв, дебiторської заборгованостi та коштiв 7 377 тис.грн
Визнання, облiк та оцiнка дебiторської заборгованостi вiдповiдають МСБУ 39. Станом на 31.12.2012 р. структура дебiторської заборгованостi мiстить:
1. Заборгованiсть за товари, роботи, послуги первiсною вартiстю 798 тис.грн, в тому числi
- дебiторську заборгованiсть за оренду нерухомостi та комунальнi послуги:
• ЗАТ «IКС Рiтейл Груп»» - 107 тис.грн;
• ТОВ «Компанiя «Амур» - 55 тис.грн;
• ТОВ «Цеппелiн Україна» - 41 тис.грн;
2. Дебiторську заборгованiсть за виданими авансами (оплати постачальникам) - 484тис.грн
• ТОВ «ПАТ «Київгаз» - 258 тис.грн
• ДАЕК «Київенерго» - 102 тис.грн.
3. Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 149 тис.грн складається з заборгованостi
• ТОВ «Дрея Україна» - 115 тис.грн
• авансiв постачальникам матерiалiв 34 тис.грн
Контроль менеджменту по класифiкацiї i обчисленню величини резерву сумнiвних боргiв вiдносно термiнiв заборгованостi проводився регулярно. Прострочена дебiторська заборгованiсть, на яку нараховано резерв сумнiвних боргiв складається з остаточного сальдо по заборгованостi:
• ЗАО «Софт-Сервис Холдинг» –340 тис.грн та
• iншої заборгованостi – 38 тис.грн.
Операцiї по розрахунковим рахункам пiдприємства здiйснюються з дотриманням вимог “Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi” затвердженої Постановою Правлiння Нацiонального банку України № 22 вiд 21.01.2004 р. Ведення касових операцiй здiйснюється у вiдповiдностi до вимог “Положення про ведення касових операцiй в нацiональнiй валютi в Українi” затвердженого Постановою Правлiння НБУ № 637 вiд 15.12.2004 р. iз змiнами та доповненнями. Загальна сума грошових коштiв та їх еквiвалентiв Товариства
• в нацiональнiй валютi України дорiвнює 5005 тис.грн;
• в золотi – 1279 тис.грн.
Цю статтю переважно формують грошовi кошти на депозитному рахунку в банку.
Аудит пiдтвердив повноту та достовiрнiсть розкритої у балансi на 31.12.2012р. iнформацiї про активи Товариства, їх розмiр, реальну вартiсть та класифiкацiю.
2. Забезпечення та зобов`язання пiдприємства 2 366 тис.грн
2.1. Довгостроковi та поточнi зобов’язання 1 619 тис.грн
Довгостроковi зобов’язання пiдприємства - заборгованiсть за купiвлю частки в статутному капiталi ТОВ «ПРОМ АГРО ПРОЕКТ», вiдображенi за дисконтованою справедливою вартiстю, що становить на дату балансу 570 тис.грн.
Поточна кредиторська заборгованiсть станом на 31.12.2012 р. складає:
- за товари, роботи та послуги 13 тис.грн;
- заборгованiсть по розрахункам з бюджетом 478 тис.грн в т.ч.
• податок на додану вартiсть – 203 тис.грн;
• податок на прибуток – 116 тис.грн;
• плата за оренду земельної дiлянки - 112 грн;
• податок на доходи фiзичних осiб – 47 тис.грн;
- за розрахунками з оплати працi – 391 тис.грн;
- поточна заборгованiсть за розрахунками з учасниками на дату балансу складає 17 тис.грн (ця сума складається з заборгованостi перед акцiонерами товариства по виплатi дивiдендiв. Нарахування та виплата дивiдендiв проводяться за рiшенням загальних зборiв за рахунок одержаного прибутку в 2011 роцi. Рiшення зафiксовано протоколом зборiв акцiонерiв);
- iншi поточнi зобов’язання на дату балансу складають 150 тис. грн, в тому числi
• Профкомiтет ПАТ «ТПЦ» - 47тис.грн;
• неодержанi акти виконаних робiт (податковi накладнi) 64 тис.грн.
2.2.Забезпечення майбутнiх витрат 747 тис.грн
Забезпечення - зобов'язання з невизначеними сумою або часом погашення - створенi для вiдшкодування майбутнiх операцiйних витрат на виплату вiдпусток працiвникам та на покриття витрат на проведення аудиту господарської дiяльностi пiдприємства за 2012 рiк.
Суми забезпечень в ПАТ «ТПЦ» визначалися за облiковою оцiнкою ресурсiв, необхiдних для погашення вiдповiдного зобов'язання, на дату балансу. Сума забезпечення на виплату вiдпусток визначається щомiсячно як добуток фактично нарахованої заробiтної плати працiвникам i вiдсотку, обчисленого як вiдношення рiчної планової суми на оплату вiдпусток до загального планового фонду оплати працi. Залишок забезпечення переглядається на кожну дату балансу та, у разi потреби, коригується (збiльшується або зменшується). Суми створених забезпечень визнаються витратами звiтного перiоду.
Аудит зобов’язань пiдтвердив повноту та достовiрнiсть розкритої у балансi на 31.12.2012р. iнформацiї про їх розмiр та класифiкацiю.
3. Власний капiтал 201 405 тис.грн
3.1. Статутний капiтал 1 200 тис.грн
Вiдповiдно до установчих документiв, статутний капiтал Публiчного акцiонерного пiдприємства «Торговельно-пiдприємницький центр» становить 1 200 414,60 гривень. Статутний капiтал подiлений на 24 008 292 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,05 гривень.
Статутний капiтал Товариства розподiляється мiж учасниками наступним чином:
• «Рибеник Акциенгезелльшафт» - 22 026 517 акцiй, що складає 91,7455% статутного капiталу;
• ТОВ "КТТЮ-Груп" – 921 932 акцiй, що складає 3,8400 % статутного капiталу;
• Чиж К.А. – 871 771 акцiй, що складає 3,6312 % статутного капiталу;
• iншi акцiонери - 188 072 акцiй, що складає 0,7833 % статутного капiталу.
Статутний капiтал ПАТ «ТПЦ» достовiрно вiдображено в бухгалтерському облiку.
3.2. Iнший додатковий капiтал 181 072 тис.грн
Iнший додатковий капiтал, що утворився внаслiдок дооцiнки iнвестицiйної нерухомостi та вартостi їдальнi, щомiсячно вiдноситься на нерозподiлений прибуток рiвними частками, виходячи з термiну використання дооцiнених об’єктiв.
3.3. Резервний фонд 180 тис.грн
Резервний фонд, який поповнюється за рахунок спрямування до нього 5 вiдсоткiв прибутку пiдприємства, станом на 31.12.2012 р. становить 180 тис.грн. Формування та використання резервного капiталу здiйснюється згiдно Статуту.
3.4. Нерозподiлений прибуток 18 953 тис.грн
У ТОВ «ТПЦ» облiк доходiв та облiк витрат пiдприємства здiйснювалися у вiдповiдностi до чинного законодавства та вимог МСБО.
Визначення фiнансового результату проведено правильно. Показники балансу та звiту про фiнансовий стан пiдприємства взаємопов’язанi та вiдповiдають дiйсностi.
Фiнансовий результат за 2012 рiк – сукупний прибуток в сумi 3873 тис.грн. Нерозподiлений прибуток на 31.12.2012 р. становить 18 953 тис.грн,
що пiдтверджується свiдченнями отриманими пiд час аудиту.
Аудит формування статей власного капiталу пiдтвердив повноту та достовiрнiсть розкритої у балансi на 31.12.2012 р. iнформацiї про його оцiнку, розмiр та вiдповiднiсть.
4. Фiнансовий стан пiдприємства
Аналiз фiнансового стану Публiчного акцiонерного пiдприємства «Торговельно-пiдприємницький центр» виконано згiдно “Методичних рекомендацiй щодо пiдготовки аудиторського висновку при перевiрцi вiдкритих акцiонерних товариств та пiдприємств – емiтентiв облiгацiй (крiм комерцiйних банкiв)” затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 25.01.2001 р. № 5. Показники, наведенi в таблицi 3, характеризують фiнансову стабiльнiсть пiдприємства.
Таблиця31
№ з/п Показники Показники фiнансового стану акцiонерного товариства
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (або незалежностi, або автономiї) Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом
(структури капiталу або фiнансування)
1 2 3 4 5 6
1 Формула розрахунку показника К1=(Грошовi кошти + Грошовi еквiваленти + короткостроковi фiнансовi вкладення) / короткостроковi зобов'язання К2=(Грошовi кошти + Грошовi еквiваленти + Дебiтори (непростроченi та реальнi) + Запаси + Витрати) / короткострокова заборгованiсть К3=Власнi кошти / Вартiсть майна (пiдсумок активу балансу) К4=(Довгострокова та короткострокова кредиторська заборгованiсть) / Власний капiтал
2 Орiєнтовне позитивне значення показника 0,25 - 0,5 1,0 - 2,0 0,25 - 0,5 0,5 - 1,0
3 2012 рiк 5,99 7,03 0,988 0,012
4 2011 рiк 3,49 5,13 0,991 0,008
5 2010 рiк 0,777 1,83 0,987 0,013
Аналiз лiквiдностi пiдприємства дозволяє визначити спроможнiсть пiдприємства сплачувати свої поточнi зобов’язання. Рiвень лiквiдностi, тобто вiдношення обiгових коштiв до короткотермiнових зобов’язань, або коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi складав станом на 31.12.2012 р. 5,99. Коефiцiєнт покриття показує, що пiдприємство забезпечено ресурсами, якi можуть бути використанi для погашення його поточних зобов’язань. Показник абсолютної лiквiдностi характеризує негайну готовнiсть пiдприємства лiквiдувати короткострокову заборгованiсть. Пiдприємство може термiново погасити свої зобов’язання.
Коефiцiєнт покриття свiдчить про здатнiсть Товариства погасити свою поточну заборгованiсть. В даному випадку оборотнi активи покривають зобов’язання бiльш нiж 7 разiв.
Аналiз фiнансової стiйкостi (платоспроможностi, автономiї) пiдприємства характеризує структуру джерел фiнансування ресурсiв пiдприємства, ступiнь фiнансової стiйкостi i незалежностi пiдприємства вiд зовнiшнiх джерел фiнансування дiяльностi. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi коштiв, авансованих у його дiяльнiсть. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (або незалежностi, або автономiї) на 31.12.2012 р. складає 0,988, що свiдчить про те, що фiнансування дiяльностi здiйснюється за рахунок власних коштiв..
Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом (або коефiцiєнт фiнансування, або структури капiталу) характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучених коштiв. Коефiцiєнт фiнансування станом на 31.12.2012 р. становить 0,012.
Показники фiнансового стану ПАТ «ТПЦ» свiдчать про незалежнiсть пiдприємства вiд позичених коштiв, стабiльнiсть i високу лiквiднiсть оборотних активiв.
5. Розгляд iншої фiнансової iнформацiї Компанiї.
5.1. Чистi активи.
Розрахунок вартостi чистих активiв проведено вiдповiдно до Методичних рекомендацiй Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств, затверджених рiшенням вiд 17.11.2004 г. № 485 та складено на основi Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку. Вартiсть чистих активiв ПА «ТПЦ» станом на 31.12.2012 р. складає 201 405 тис.грн, що вiдповiдає вимогам статтi 155 Цивiльного кодексу України.
5.2. Iнформацiя про викуп власних сертифiкатiв (корпоративних прав)
Викуплених акцiй на дату балансу у пiдприємства не було.
5.3. Забезпечення випуску цiнних паперiв вiдповiдно до законодавства України (вид, розмiр та опис забезпечення за цiнними паперами).
Пiдприємство не здiйснювало випуск цiнних паперiв, якi вимагають вiдповiдного забезпечення.
5.4. Стан виконання зобов'язань за борговими та iпотечними цiнними паперами. Вiдповiднiсть iпотечного покриття iпотечних облiгацiй даним реєстру iпотечного покриття вiдповiдно до Закону України «Про iпотечнi облiгацiї»
Протягом звiтного 2012 року пiдприємство не здiйснювало операцiї з iпотечними та борговими облiгацiями.
5.5. Значних правочинiв у розумiннi ст.70. Закону України "Про акцiонернi товариства" в 2012 роцi не було. Iншi правочини проводились керiвництвом у межах повноважень, закрiплених в установчих документах.
5.6.Стан корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства".
Товариство дотримується принципiв корпоративного управлiння, якi затвердженi Загальними зборами акцiонерiв. Товариство застосовує систему внутрiшнього контролю, яка полягає в перевiрцi вже виконаних операцiй з метою перевiрки їх на вiдповiднiсть iнструктивним матерiалам, вказiвкам та нормативним актам дiючого законодавства.
5.7. Iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi
внаслiдок шахрайства (МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi").
Iнформацiя, отримана в результатi аудиторських процедур, а саме iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв, не виявила суттєвого викривлення фiнансової звiтностi Товариства за 2012 рiк, згiдно вимог МСА 240.
5.8. Iнформацiя про дiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок":
- рiшення про розмiщення цiнних паперiв на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв статутного капiталу не приймалося;
- рiшення про викуп власних акцiй - не приймалося;
- фактiв лiстингу/делiстингу цiнних паперiв на фондовiй бiржi – не вiдбувалося;
- протягом 2012 року Товариство не отримувало позики або кредиту на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв активiв емiтента;
- протягом 2012 року вiдбувалися змiни складу посадових осiб емiтента, iнформацiя про змiни була розкрита в стрiчцi новин загально доступної iнформацiйної бази даних Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку
- змiни власникiв акцiй, яким належить 10 i бiльше вiдсоткiв голосуючих акцiї не вiдбувалися;
- рiшення емiтента про утворення, припинення його фiлiй, представництв не приймалося;
- рiшення вищого органу емiтента про зменшення статутного капiталу не приймалося;
- порушення справи про банкрутство емiтента, винесення ухвали про його санацiю не приймалося;
- рiшення вищого органу емiтента або суду про припинення або банкрутство емiтента не вiдбувалися.
5.9 Суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягає аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю, аудиторська перевiрка не виявила.
25.02.2013 року
Фiнансовi звiти загального призначення ПАТ «Торговельно-пiдприємницький центр» пiдтверджує аудиторська компанiя ТОВ «АК «Аудит Бюро»
Свiдоцтво №3027 видане аудиторською палатою України 26.09.2002 р. чинне до 05.07.2017 р.
Адреса: 01011, м.Київ, вул.Гусовського 4А, оф.2.
Директор, к.т.н.
Сертифiкат аудитора серiї А
№ 005220 виданий 30.05.02 р., чинний до 30.05.2017 р. Л.В.Недужко
|
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент,
перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних
змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента
щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту
й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію
про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження
нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про
особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за
основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі
постачання |
До 1998 року Товариство займалося виробництвом зварювального обладнання та апаратури для автоматизацiї теплових процесiв електростанцiй. У зв"язку iз рiзким зменшенням попиту, застарiлим обладнанням, заборгованiстю по бюджетним платежам, вiдсутнiстю обiгових коштiв, Товариство припинило випуск продукцiї. З 2000 р. Товариство поетапно, до цього часу, займається ремонтом i реконструкцiєю примiщень, пiдготовкою їх до здачi в оренду- перепрофiлюванням пiдприємства та органiзацiєю бiзнес-центру, впровадженням рiзних послуг для покращення роботи орендарям. У звiтному перiодi продовжувалась робота по ремонту фасадiв, дахiв, внутрiшнiх примiщень корпусiв. Проводилась робота по пiдготовцi документацiї до приватизацiї їдальнi, що знаходиться на балансi акцiонерного товариства та розташована на територiї пiдприємства i не увiйшла до статутного фонду Товариства як об"єкт соцiальної сфери пiд час приватизацi . Проводиться поетапна системна робота по замiнi водопроводiв та електромереж для забезпечення надiйного енергопостачання, водовiдведення. Для забезпечення стабiльної роботи пiдприємства покращуються умови примiщень, пiдвищується рiвень та обсяг послуг, що надаються орендарям. В звiтному роцi основним видом дiяльностi товариства є надання в оренду власної нерухомостi. Перспективними планами розвитку емiтента є проведення робiт для покращення стану активiв товариства та отримання бiльших доходiв вiд здачi їх в оренду. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування |
У 2007 роцi було придбано автомобiль Toyota RAV4. Протягом останнiх п'яти рокiв щорiчно проводяться ремонти та вiдновлення будiвель та споруд, ремонт дахiв примiщень, що значно збiльшує їх початкову вiдновну вартiсть. На виконання рiшення загальних зборiв акцiонерiв у звiтному перiодi з чистого прибутку придбанi iнвестицiї в розмiрi 87,5,0 тис.грн. якi облiковуються за методом участi в капiталi, а саме придбанi корпоративнi права ТОВ "ПРОМ АГРО ПРОЕКТ". З урахуванням iнвестицiй, здiйснених товариством у придбання корпоративних прав в статутному капiталi ТОВ "ПРОМ АГРО ПРОЕКТ" у попереднi роки, станом на кiнець звiтного перiоду загальна сума iнвестицiй склала 2806,8 тис.грн. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення |
На даний час пiдприємство має у власностi 15 будiвель та споруд, трасформаторну пiдстанцiю, 8 топкових з двома мiнiкотлами в кожнiй, розгалуджену систему електроводопостачання, Пiдприємство орендує примiщення їдальнi, що є державною власнiстю i не увiйшло до статутного капiталу Товариства пiд час приватизацiї (Договiр з Регiональним вiддiленням Фонду державного майна Україна № 6358 вiд 29 грудня 2012 року). Всi основнi засоби знаходяться за адресою: вул. Василькiвська, 34. Пiдприємство здiйснює свою дiяльнiсть з урахуванням забезпечення охорони навколишнього середовища, санiтарного та епiдемiологiчного стану населення. Переоцiнка основних засобiв протягом звiтного перiоду не проводилася. Вартiсть основних засобiв, щодо яких iснують передбаченi чинним законодавством обмеження права власностi 775 тис. грн. Це їдальня, об'єкт цивiльної оборони та обладнання, що не увiйшли до статутного фонду пiд час приватизацiї та знаходяться на даний час на балансi емiтента. Умови використання основних засобiв нормальнi. В 2012 роцi здiйснено капiтальний ремонт дахiв офiсно-складських будiвель корпусу "Р" та корпусу "Л" загальною вартiстю 32,6 тис.грн. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень |
Залежнiсть вiд законодавчих чи економiчних обмежень незначна. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства |
На пiдставi Податкової декларацiї екологiчного податку товариством був нарахований та сплачений штраф за забруднення екологiї в сумi 108,96 грн. Вказана декларацiя подана до Державної податкової iнспекцiї у Голосiївському районi м.Києва 05.10.2012 р. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента
|
Фiнансування планiв i проектiв, якi щорiчно затверджуються Наглядовою радою та Загальними зборами акцiонерiв товариства, здiйснюється за рахунок власних коштiв пiдприємства та за рахунок чистого прибутку пiдприємства. Товариство є цiлком лiквiдне та фiнансово незалежне. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
На кiнець звiтного перiоду укладених, але не виконаних договорiв немає. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому) |
В подальшому Товариство планує продовжувати роботи по реконструкцiї та ремонту, благоустрою будiвель, споруд, примiщень, внутрiшньої територiї, проведення капiтального ремонту електро-водо-каналiзацiйних мереж, що призведе до покращення їх стану та характеристик i отримання в майбутньову бiльших вигiд. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік |
У звiтному перiодi емiтентом не проводилося дослiджень та розробок. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається |
15.06.2012 року Ухвалою Господарського суду м.Києва було порушено провадження у справi за позовом приватного акцiонерного товариства з iноземними iнвестицiями "Страхова компанiя "К'Ю БI I Україна" до ПАТ "ТПЦ" про стягнення 34203,82 грн. в порядку регресу за страховим випадком, що мав мiсце 30.08.2011 року. В процесi розгляду справи ПАТ "ТПЦ" частково визнало позов, а СК "К'Ю БI I україна" зменшила позовнi вимоги. В кiнцевому рахунку справа була закрита за вiдсутнiстю предмету спору.
08.05.2012 року ухвалою Господарського суду м.Києва було порушене провадження у справi за позовом ПАТ "ТПЦ" до фiзичної особи - пiдприємця Поличевої Свiтлани Миколаївни про стягнення заборгованостi по оренднiй платi в сумi 6673,78 грн. Справа була передана за пiдсуднiстю до Господарського суду Києвської областi, який прийняв її до свого провадження ухвалою вiд 06.06.2012 року. За результатами розгляду справи було прийняте рiшення суду вiд 16.08.2012 року про задоволення позову ПАТ "ТПЦ".
|
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Вся необхiдна iнформацiя викладена у звiтi. |
|